LEI Register ja RapidLEI teatasid ametliku partnerluse alustamisest

LEI koodide ülemaailmse kättesaadavuse parandamise nimel.

London, Ühendkuningriik ja Tallinn, Eesti. 10. jaanuar 2019. Juhtiv LEI koodide väljastus- ja haldusteenuse pakkuja LEI Register ning LEI koodide väljastamise automatiseerimisele spetsialiseerunud akrediteeritud LEI väljastaja RapidLEI teatasid täna partnerluse alustamisest. Partnerluse tulemusena hakkab LEI Register pakkuma RapidLEI väljastatud LEI koode, et muuta koodide registreerimine ülemaailmsete klientide jaoks kiiremaks ja täpsemaks.

Erinevalt teistest ülemaailmsetest ettevõtte tunnuskoodidest, toetavad LEI koodi kasutamist ka G20 riigid, tänu millele on sel piisavalt hoogu ja tuge, et ületada võimalikud tõkked seoses massilise ülemaailmse kasutuselevõtuga parimate tavade ja reguleerimise osana.

LEI Register ja RapidLEI on mõlemad asutatud 2018. aastal. Neil on jagatud siht muuta LEI koodid kättesaadavamaks organisatsioonidele üle kogu maailma ning töötada välja ja edendada uusi tehnoloogia kasutusviise, mille raames LEI koodid toimivad ühtse verifitseeritava ettevõtte tunnusena. Mõlemad ettevõtted on LEI ökosüsteemis suhteliselt uued tulijad, kuid on ühel meelel, et olemasoleva LEI koodide turu paremaks teenindamiseks ja LEI koodide kasutatavuse tagamiseks uutes tehnoloogia valdkondades on vajalik ühendada automatiseerimine ja suurepärane klienditeenindus.

LEI Register on 25 riigis esindatud ametlik registriagent, mis on saanud oma kätte olulise osa LEI koodide rakendamise ja levitamise turust. RapidLEI on uus akrediteeritud LEI koodide väljastaja ehk kohalik tegevusüksus (LOU, Local Operating Unit), mis alustas tegevust 2018. aasta juunis ning on sellest ajast saadik kasvanud kiiremini kui ükski teine LEI koodide väljastaja, kasvatades oma kliendibaasi kvartalis 600% võrra.

Ettevõtted on omavahel teinud edukat koostööd alates RapidLEI tegevuse alustamisest. Tänase seisuga registreerib LEI Register kuus ligi 1000 LEI koodi ning RapidLEI on ainus LEI koodide väljastaja, kes suudab kooditaotluse kinnitada vaid mõne minutiga. RapidLEI automatiseerimistehnoloogia tagab LEI koodide taotlemisel ka suurema täpsuse.

LEI Registri tegevjuhi Toomas Pavelsoni sõnul on kahel ettevõttel ühine nägemus. „Me tahame teha LEI koodide taotlemise lihtsamaks. Lihtne taotlusvorm, andmete automaatne sisestamine, erinevad maksevõimalused, digiallkiri, automaatne andmete õigsuse kontroll – kõik see peaks taotlemise valutuks muutma ja võimaldama selle loetud minutitega tehtud saada. See langetab taotleja jaoks hinda ja muudab LEI koodid kättesaadavamaks.“

RapidLEI arengujuht Paul Tourret sõnas, et „RapidLEI asutajad on tehingutega seotud identimise turgu juba pikka aega raputanud, kasutades automatiseerimist ja kvaliteetset klienditeenindust, et pakkuda paremat kättesaadavust, kiirust ja kogemust. Nägime seda 2000. aastatel pärast SSL-i pakkujate GlobalSign ja GeoTrust Europe asutamist ning nüüd näeme sarnast võimalust muuta LEI koodid sama üldlevinuks kui SSL. Koostöö maailmatasemel partneritega, nagu seda on LEI Register, võimaldab meil saavutada meie ühised eesmärgid ning loodame, et sellest tuleb pikk ja viljakas suhe, mis toob LEI Registri klientidele vaid kasu.“

LEI koodide taotlemiseks LEI Registrilt külastage veebisaiti www.leiregister.ee.

LEI Register ja RapidLEI teatasid ametliku partnerluse alustamisest
Sisukord

Hangi oma LEI juba täna

39€ /aasta

Täida taotlus mõne minutiga.

Taotle LEI