Kellel peab olema LEI kood?
LEI koodi vajavad ettevõtted, kes osalevad finantsturgudel. LEI koodi omamist nõuavad sõltuvalt jurisdiktsioonist ka paljud määrused.
Peale LEI koodi loomist on ülemaailmselt kehtestatud määrusi, mis nõuavad LEI koodi omamist erinevates tööstusharudes. Allpool aitame sul paremini mõista, kellele on LEI koodi omamine vajalik.
Mis on LEI kood?
LEI on unikaalne 20-kohaline tähtnumbriline kood. Selle eesmärk on pakkuda reguleeritud identifitseerimist ettevõtetele, kes osalevad või tegutsevad finantsturgudel. LEI kood muudab finantsturud läbipaistvamaks ja ettevõtete andmed hõlpsamini ligipääsetavamaks. Loe lähemalt, mida LEI kood endast kujutab.
Finantsasutused, kellel peab olema LEI kood
LEI kood on kohustuslik finantsasutustele nagu maaklerid, pangad, investeerimis- ja kindlustusseltsid ning krediidiühistud. LEI Registris oleme pühendunud, et aidata muuta LEI taotlemine võimalikult kiireks ja mugavaks.
Füüsilisetele isikutele LEI koodi ei väljastata.
Investeerimisühingud ja nende kliendid Euroopa Liidus
LEI olemasolu Euroopa Liidus on kohustuslik ka investeerimisühingutele ja nende klientidele. Selle põhjuseks on MiFID II/MiFiR määrused, mis jõustusid 2018. aasta jaanuaris.
Euroopa Liidu ametiasutused peavad keelduma tehingutest investeerimisühingute ja nende klientide vahel, kui mõlemal või ühel poolel puudub kehtiv LEI kood. Kui sinu organisatsioon vastab MiFID II/MiFiR-nõuetele, saad LEI taotleda meie kaudu.
Valitsusasutused (USA)
LEI koodi vajavad ka muud tüüpi ettevõtted. Nende hulgas paljud USA valitsuse finantsasutused, sest finantsuuringute büroo on muutnud LEI kohustuslikuks. Selliste agentuuride hulka kuuluvad föderaalreservi süsteem (FED), kaubafutuuride kauplemise komisjon (CFTC) ja riiklik kindlustusvolinike ühendus (NAIC).
RTO-d ja ISO-d
2015. aastast on olnud väljaspool finantssektorit USA valitsusasutusi, mis nõuavad LEI koodi olemasolu. Föderaalne energia reguleerimise komisjon (FERC) nõuab, et kõigil RTO-del (Regional Transmission Organisations) ja ISO-del (sõltumatutel süsteemihalduritel) oleks LEI.
Keda finantsläbipaistvuse seadus puudutab?
Lähitulevikus võidakse LEI koodi nõuda ka teistelt üksustelt ja organisatsioonidelt.
Selle põhjuseks on USA Regtechi ja finantsläbipaistvuse seadused, mille idee on muuta üksuste vahelised tehingud ja nende reguleerimine usaldusväärsemaks.
LEI kood pakub ideaalse võimaluse andmete tuvastamiseks. Seetõttu hakkavad LEI olemasolu nõudma tõenäoliselt paljud organisatsioonid.
LEI Registri eesmärk on aidata ettevõtetel oma LEI koodi kiirelt ja mugavalt taotleda. Kogu taotlemisprotsess võtab aega vaid kaks minutit.