Kas LEI koodi peab uuendama?

Globaalne LEI süsteem (Global LEI System, GLEIS) loodi finantstehinguid tegevate ettevõtete täpsemaks tuvastamiseks. LEI koode tuleb uuendada iga aasta, et andmed oleksid alati täpsed. Kui LEI on aegunud, ei saa tehinguid teha enne, kui kood on uuendatud. 

Kui kaua LEI kehtib?

LEI koodi tuleb uuendada iga aasta, et andmed säiliksid korrektsed. LEI uuendamise käigus uuendatakse ettevõtte kohta käivad registreerimisandmed GLEIFi andmebaasis. Andmeid peab uuendama valitud teenusepakkuja või LEI väljastaja (Local Operating Unit, LOU) kaudu iga aasta peale esmaregistreerimist.

Oma LEI aegumiskuupäeva leiad meie LEI otsingust. LEI aegudes muutub kood kuni uuendamiseni kehtetuks. Tähele tasub panna ka seda, et igal ettevõttel saab olla vaid üks LEI kood (20-kohaline tähtnumbriline kombinatsioon). See tähendab, et ettevõttele ei saa registeerida uut LEI koodi, vaid tuleb uuendada olemasolevat.

Mis juhtub, kui ma oma LEI koodi ei uuenda?

Pärast LEI aegumist muutub kood kehtetuks. See võib põhjustada ebamugavusi, sest enne LEI uuendamist ei saa osaleda finantsturgudel ega teha tehinguid. 

Kuidas uuendada LEI koodi?

LEI koodi uuendamine on lihtne:

  1. Sisesta oma LEI kood või ettevõtte nimi taotlusvormi.
  2. Ankeet täidetakse automaatselt praeguste andmetega GLEIFi andmebaasist (andmeid saad vabalt muuta).
  3. Esita LEI uuendamise taotlusvorm.

Meie hoolitseme uuendamise eest!

Kuidas oma LEI koodi üle tuua?

Saad valida endale sobiva teenusepakkuja, kes vastab hinnastamise, kvaliteedi ja mugavuse poolest kõige paremini sinu eelistustele. Tänu konkurentsivõimelistele hindadele ja mugavale taotlusvormile oleme kasvanud üheks suurimaks LEI registreerimisagendiks maailmas. 

Kui tood oma LEI koodi üle meie haldusesse, jääb sinu LEI kood samaks. Ettevõttele väljastatud LEI kood ei muutu teenusepakkuja vahetumisel. Kõik LEI koodid on kehtivad ülemaailmselt ja investeerimisteenuste pakkujad ei saa LEI koode LEI väljaandja/LOU järgi eristada.

Mitmeaastased paketid

LEI Registris teame, et LEI iga-aastane käsitsi uuendamine on tülikas protsess. Asjade lihtsustamiseks pakume mitmeaastaseid pakette. Lisaks üheaastasele registreerimisele saad valida ka 3- ja 5-aastaste pakketide vahel. Mitmeaastased paketid võimaldavad sul keskenduda oma ettevõtte arendamisele, samal ajal kui meie hoolitseme sinu LEI uuendamise eest toetudes Äriregistri andmetele.

Lõpetuseks

  • LEI andmebaasi täpsuse säilitamiseks tuleb LEI koodi igal aastal uuendada.
  • LEI aegumine võib põhjustada ebameeldivusi, kuna sinu tehinguid võidakse blokeerida. 
  • LEI koode saab üle viia teiste teenusepakkujate haldusesse.
  • LEI uuendamiseks pead kinnitama oma andmed ja esitama taotlusvormi.
  • LEI Registeris pakume mitmeaastaseid pakette, mida valides võtame enda kanda LEI andmete uuendamise valitud perioodi jooksul.

Hangi oma LEI juba täna

39€ /aasta

Täida taotlus mõne minutiga.

Taotle LEI